• «این قضیه ی اتحاد مسلمین را همه ی فِرَق اسلامی چه شیعه و چه سنی، چه مذاهب مختلف اهل سنّت، چه مذاهب شیعه، باید جدی بگیرند» مقام معظم رهبری

۷ شهرستان میزبان جشنواره‌های هفته قرآن و عترت فارس معرفی شدند/ موضوع ویژه؛ شهدای مدافع حرم

مهدی احمدی، رئیس گروه قرآن و عترت اداره‌كل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایكنا) از فارس، با بیان اینكه دومین هفته قرآن و عترت فارس در سال جاری برپا خواهد شد، گفت: در طی این هفته ۲۵ جشنواره فرهنگی، هنری با موضوع قرآن و عترت برگزار خواهند شد.

وی با بیان اینكه ۷ شهرستان استان فارس میزبان جشنواره‌های این هفته هستند، شهرستان‌های شیراز، مرودشت، خرم‌بید، ارسنجان، رستم، جهرم و آباده را به عنوان میزبانان این جشنواره‌ها معرفی كرد.

احمدی اظهار كرد: جشنواره هنرهای نمایشی در دو بخش تئاتر صحنه‌ای و تعزیه در جهرم، جشنواره آوا و نغمات دینی در دو بخش سرود و تواشیح در شهرستان آباده، جشنواره داستان كوتاه و فیلم‌نامه نویسی در شهرستان خرم بید، جشنواره شعر قرآن و عترت به میزبانی شهرستان رستم، جشنواره هنرهای تجسمی در سه رشته نقاشی، خوشنویسی و نقاشی خط به میزبانی مرودشت، جشنواره صنایع دستی در دو رشته تذهیب و صنایع چوبی به میزبانی ارسنجان و جشنواره‌های فیلم و عكس رسانه‌های مكتوب و مجازی، پایان‌نامه و مقاله‌نویسی و مسابقات حفظ و تلاوت به میزبانی شیراز برگزار خواهند شد.

رئیس گروه قرآن و عترت ارشاد فارس با بیان اینكه موضوع اصلی جشنواره‌ها قرآن و عترت و موضوع ویژه در برخی از جشنواره‌ها شهدای مدافع حرم است، جشنواره‌های داستان كوتاه و فیلم كوتاه، شعر، هنرهای تجسمی، هنرهای نمایشی، فیلم و عكس دارای موضوع ویژه شهدای مدافع حرم هستند.

وی یادآور شد: علاقه‌مندان جهت كسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام در جشنواره‌های مذكور می‌توانند به آدرس http://www.quranfars.com مراجعه كنند.

احمدی، زمان برپایی دومین هفته قرآن و عترت فارس را هفته اول دی‌ماه امسال اعلام كرد و گفت: علاقه‌مندان جهت شركت در جشنواره‌های مذكور تا ۱۵ آذرماه مهلت دارند تا آثار خود را به دبیرخانه جشنواره‌ها ارسال كنند.


گزارش تصویری: