• «این قضیه ی اتحاد مسلمین را همه ی فِرَق اسلامی چه شیعه و چه سنی، چه مذاهب مختلف اهل سنّت، چه مذاهب شیعه، باید جدی بگیرند» مقام معظم رهبری

برپایی هفته قرآن و عترت فارس در هفته اول دی ماه/بیست و پنج جشنواره مختلف فرهنگی هنری و علمی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، بهزاد مریدی درخصوص هفته قرآن و عترت عنوان کرد: این رویداد قرآنی هر ساله در یک از هفته های دیماه با در نظر گرفتن نظرات شورای فرهنگ عمومی استان برگزار و در برگزاری این هفته از ظرفیت های تمام دستگاههای اجرایی استان که در حوزه قرآن و عترت فعالیت دارند استفاده خواهد شد.
بهزاد مریدی گفت: از آنجا که فعالیت های قرآنی در رشته های فرهنگی و هنری مختلف دارای ظرفیت های بسیار بالایی در استان فارس است؛ در هفته قرآن و عترت بیست و پنج جشنواره مختلف فرهنگی هنری و علمی برگزار خواهد شد .
وی با توجه به آنچه یاد کرد افزود: در این هفته از ظرفیت شهرستانهای فارس نیز استفاده خواهیم برد و جشنواره شعر به میزبانی شهرستان رستم جشنواره صنایع دستی به میزبانی شهرستان ارسنجان در دو رشته تذهیب و صنایع  چوبی جشنواره هنرهای نمایشی در دو رشته خیابانی و تعزیه به میزبانی شهرستان جهرم و جشنواره آوا و نغمات دینی در دو رشته تواشیح و سرود به میزبانی شهرستان آباده به صورت استانی و با موضوع قرآن و عترت برگزار خواهیم کرد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس افزود: جشنواره هنرهای تجسمی در رشته های خوشنویسی نقاشی و نقاشیخط جشنواره فیلم و عکس و نمایش نامه نویسی و فیلم نامه نویسی و داستان نویسی به میزبانی شهر شیراز خواهد بود و در حوزه علمی پایان نامه و مقالاتی که در دوسال اخیر با موضوع قرآن و عترت کار شده است می توانند به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با اشاره به اینکه مسابقات ترتیل و حفظ قرآن کریم نیز در ٤ رشته مختلف ویژه خواهران و برادران برگزار می شود، گفت: این رویداد در تکمیل جشن رمضان است بدین خاطر که هفته قرآن و عترت جنبه تولیدی دارد و هنرمندان آثار تولیدی خود را دبیرخانه جشنواره ارسال می نمایند.
وی همچنین برگزاری یادواره شهدای شاخص قرآنی، تجلیل از فعالان و پیشکسوتان قرآنی، کارگاه های آموزشی سبک زندگی با موضوع قرآن و عترت نشست های علمی و جلسات تفسیر و تدبر در قرآن کریم و محافل انس با قرآن را از دیگر برنامه های هفته قرآن و عترت برشمرد.

بهزاد مریدی از راه اندازی سایت اینترنتی هفته قرآن و عترت فارس به آدرس www.quranfars.com  خبر داد و گفت: شرکت کنندگان با مراجعه به سایت میتوانند از جزییات فراخوان جشنواره ها اطلاع پیدا کرده و آثار خود را در رشته های مختلف به دبیرخانه هفته قرآن و عترت فارس ارسال نمایند.


گزارش تصویری: