• «این قضیه ی اتحاد مسلمین را همه ی فِرَق اسلامی چه شیعه و چه سنی، چه مذاهب مختلف اهل سنّت، چه مذاهب شیعه، باید جدی بگیرند» مقام معظم رهبری

برگزاری ٢٥ جشنواره قرآنی در «هفته قرآن و عترت» فارس

به گزارش دفتر تبلیغ، ترویج و توسعه فعالیت های قرآن و عترت؛ مهدی احمدی با بیان اینکه هفته قرآن و عترت در استان فارس در هفته پایانی آذرماه برگزار خواهد شد بیان کرد: در این هفته ٢٥ جشنواره مختلف در سراسر استان فارس برگزار می گردد.

احمدی اظهار کرد: در این هفته جشنواره های ادبی، هنری، فرهنگی و علمی و مسابقات قرآن برگزار می شود و آثار هنرمندان در رشته های شعر، داستان، پایان نامه و مقاله، صنایع دستی و رشته های آثار چوبی و تزیینی، هنرهای تجسمی، نقاشی، خط، خوشنویسی، عکس، هنرهای نمایشی، تئاتر خیابانی و تعزیه، هنرهای سینمایی، فیلم کوتاه و مستند، فیلمنامه نویسی و نمایشنامه نویسی با محوریت قرآن و عترت ارائه خواهد شد.

دبیر اجرایی دومین هفته قرآن و عترت استان فارس همچنین از برگزاری جشنواره های آوا و نغمات دینی در رشته های تواشیح و سرود و جشنواره مربوط به رسانه ها در دو بخش مکتوب و مجازی با محوریت قرآن و عترت خبر داد و افزود: مسابقات قرآن کریم در رشته های قرائت تحقیق و قرائت ترتیل ویژه برادران، حفظ یک تا پنج جزء ویژه برادران و خواهران زیر ١٥ سال، حفظ ١٥ تا ٢٠ جزء ویژه برادران و خواهران، حفظ کل ویژه خواهران و برادران در این هفته برگزار می شود.

احمدی گفت: برگزاری کارگاههای عملی و آموزشی، کارگاههای خانواده و سبک زندگی، تکریم پیشکسوتان قرآنی و یادواره شهدای قرآنی از برنامه هایی است که در این هفته به صورت ویژه برگزار خواهد شد.

یادآور می‌شود، جشنواره‌های «هفته قرآن و عترت» با هدف آگاهی‌بخشی نسبت به فرامین الهی، ترغیب مردم به گرایش بیشتر به سبک زندگی اسلامی ایرانی، ایجاد رقابت سازنده بین اصحاب علم و هنر و فرهنگ، شناسایی استعدادهای بالقوه و معرفی استعدادهای بالفعل در سطح ملی و بین‌المللی، تولید آثار خلاقانه و جذب هنرمندان به فعالیت‌های قرآنی، فعالیت اقتصاد هنر دینی به منظور توسعه و ترویج فرهنگ هنر قرآنی و فعال کردن مؤسسات مردمی و دینی در استان‌ها برگزار می‌شوند.

جشنواره‌های «هفته قرآن و عترت» در استان‌های کهکیلویه‌وبویراحمد، چهارمحال‌وبختیاری، سیستان‌وبلوچستان، کرمان، مازندران، اصفهان، خوزستان، سمنان، هرمزگان، مرکزی، قزوین و فارس برگزار می‌شود./.و.


گزارش تصویری: